Menu
×
Menu

Techland

Techland to największy polski deweloper gier komputerowych. Od momentu powstania, w 1991 roku, firma konsekwentnie umacnia swoją pozycję w branży, a z początkiem nowego tysiąclecia rozpoczęła podbój rynków międzynarodowych. Dziś tworzymy zaawansowane technologicznie, wysokobudżetowe gry jednocześnie na różne platformy – PC, Xbox360 i Playstation 3 i platformy mobilne. Nasze gry: Dead Island czy seria Call of Juarez, zostały wydane w większości krajów na świecie i zdobyły rzesze wiernych fanów. Międzynarodowy sukces Dead Island (ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy) umocnił pozycję naszej Firmy jako twórcy światowej klasy rozrywki.

Pracuje u nas ponad 200 osób – dynamicznych ludzi, których łączy ambicja i pasja tworzenia. To zarówno specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży, jak też młodzi adepci różnych sztuk. Dla jednych i drugich elektroniczna rozrywka to nie tylko praca, ale też życiowa pasja i hobby. Codziennie realizujemy ambitne projekty w trzech biurach – we Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim i Warszawie.

ZOSTAŃ PROGRAMISTĄ GIER W TECHLANDZIE !

Departament Gier Komputerowych to nałogowi gracze, ale przede wszystkim najlepsi z najlepszych fachowcy w dziedzinie programowania.

W swojej codziennej pracy wykorzystują oni język programowania C++, ale nasi programiści w swojej codziennej pracy wykorzystują inne najnowsze technologie, m.in. DirectX11 i OpenGL, które pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości zarówno nowoczesnych kart graficznych jak i sprzętu mobilnego. Tworzone przez nas gry obsługują wiele różnych platform sprzętowych, takich jak PC, XBOX 360, PS3 i iOS oraz powiązanych z nimi platform dystrybucji np. Steam. W swojej pracy używamy najnowszych narzędzi, np. Visual Studio 2010, a także metodyki SCRUM do prowadzenia projektów.

Techland posiada w swojej strukturze kilka zespołów programistycznych, w ramach których są realizowane nasze projekty. Jednym z największych jest Dział Programowania Gameplay odpowiedzialny za tworzenie szeroko pojętej logiki gry. To właśnie ludzie pracujący w tym dziale nadają grze unikalny charakter, sprawia, że dana gra jest shooterem, fpp, albo RPG’iem. Wśród członków tego działu można wyróżnić następujące specjalizacje:

 • UI (Interfejs Użytkownika) – Implementacja interfejsu użytkownika, czyli wszystkich ekranów menu oraz hud’a
 • Sztuczna Inteligencja – Implementacja sztucznej inteligencji w postaci różnych klas przeciwników, NPCetów, zwierząt i pojazdów
 • Mechanika Gracza – Implementacja głównej postaci wraz ze wszystkimi mechanikami, takimi jak strzelanie, prowadzenie pojazdów, walka wręcz, noszenie przedmiotów, wspinaczka, etc.
 • Struktura Gry – Implementacja mechanizmów zarządzania rozgrywką, takimi jak tryby gry, system saveów, system questów, achievementy, etc..
 • Multiplayer – Implementacja rozgrywki w trybie multiplayer
 • Dekoratory – Implementacja wszystkich obiektów których zadaniem jest uatrakcyjnić rozgrywkę. Np. wybuchające beczki i gaśnice, kręcące się wiatraki, migające neony etc.

Obecnie do Działu Programowania Gameplay poszukujemy:
Programista Gier Komputerowych (Warszawa)
Programista Gier Komputerowych (Wrocław)

Produkty Techland bazują na autorskiej technologii – Silniku Chrome Engine, który jest wykorzystywany nie tylko we wszystkich naszych grach, ale również jest licencjonowanym produktem Techlandu. Technologia jest rozwijana przez Dział Programowania Silnika. Praca nad technologią Chrome Engine wymaga bardzo zaawansowanej znajomości C++, umiejętności tworzenia eleganckiej architektury oprogramowania, a także wiedzy technicznej dotyczącej poszczególnych platform, na które tworzone są gry Techlandu. Programiści Działu Programowania Silnika, z pomocą i przy udziale programistów innych działów, dbają o rozwój wszystkich tych technologii i ich sprawne działanie na wszystkich platformach obsługiwanych przez silnik. Silnik jest systemem, na którym opiera się cała gra. Nasi specjaliści pracują już nad szóstą wersją Chrome Engine.

Aktualnie do naszego Działu Programowania silnika poszukujemy osób:
Audio Engine Programmer (C/C++)

Z Działem Programowania Silnika intensywnie współpracuje Dział Programowania Technologii, który projektuje i tworzy technologie wspierające produkcję gier na jej poszczególnych etapach. Bardzo istotna jest tu umiejętność programowania w C++, ale również identyfikacji procesów wymagających wsparcia, czy też projektowania interakcji między systemem a użytkownikiem.

Obecnie do Działu Tworzenia Narzędzi poszukujemy praktykantów
Praktykant w Dziale Programowania Technologii

W związku z prężnym rozwojem branży gier oraz technologii mobilnych Techland stworzył Dział Tworzenia Gier Mobilnych, który skupia się wokół najnowszych rozwiązań w świecie rozrywki elektronicznej dostępnej na smartphone’ach, tabletach i komputerach przenośnych. Misją zespołu jest sprawne realizowanie ciekawych i ambitnych projektów, przy nieustannym poszukiwaniu innowacyjnych mechanik i elementów grywalności tak, aby dostarczyć graczowi świetną zabawę w niepowtarzalnym klimacie. Mamy już na swoim koncie pierwszy sukces, jakim jest gra na platformę iOS zatytułowana Sugar High. Robimy gry, w które sami chcielibyśmy zagrać!

TECHLAND OFERUJE

Nasze środowisko pracy to przede wszystkim:

 • Utalentowani ludzie
 • Innowacyjne, śmiałe projekty informatyczne
 • Profesjonalizm
 • Przyjazna atmosfera pracy
 • Dostęp do najnowszych technologii
 • Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
 • Praca w stabilnej firmie odnoszącej sukcesy międzynarodowe

Warunki, w jakich pracujemy to m.in.:

 • Dbałość o miejsce pracy
 • Atrakcyjne wynagrodzenie
 • Dodatkowe plany emerytalne
 • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej
 • Dofinansowanie do zajęć sportowych – Karta Benefit oraz wynajmowane dodatkowo sale gimnastyczne
 • Spotkania integracyjne
 • Produkty Techlandu z 50% zniżką
 • Biblioteka firmowa oraz wypożyczalnia gier

Jeżeli jesteś osobą pasjonującą się grami komputerowymi, chcesz dołączyć do naszego zespołu pracującego nad światowymi hitami oraz szukasz przyjaznej firmy, oferującej duże wyzwania, zapraszamy na naszą stronę http://www.techland.pl/praca, na której znajdziesz wszystkie aktualne ogłoszenia o pracę.

ZAPRASZAMY !
Zespół Techland

Contact Us