Menu
×
Menu

Lodestone Management Consultants Sp. z o.o.

Lodestone Management Consultants Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu należy do grupy Lodestone, która jest globalną firmą doradczą, zorientowaną na projektowanie i dostarczanie rozwiązań, które umożliwiają międzynarodowym przedsiębiorstwom rozwój w dzisiejszym skomplikowanym świecie biznesowym.

Centrala firmy mieści się w Zurichu w Szwajcarii, a od rozpoczęcia działalności firmy w sierpniu 2005 roku powstało 17 oddziałów na 5 kontynentach, które zatrudniają łącznie ponad 760 pracowników oraz ponad 250 podwykonawców. Przychody firmy w 2011 roku wyniosły 207 mln franków szwajcarskich.

10 września 2012 r. firma Infosys, działająca na globalnym rynku usług konsultingowych i IT, ogłosiła podpisanie umowy  o przejęciu Lodestone Holding AG. Dzięki połączeniu szerokich możliwości biznesowych Infosys oraz wieloletniego doświadczenia Lodestone w procesie transformacji przedsiębiorstw, klienci obu firm zyskają możliwość współpracy ze światowej klasy zespołem specjalistów, który jeszcze bardziej zwiększy efektywność świadczonych usług.

Polski oddział Lodestone powstał w 2007 roku i jest obecnie trzecim co do wielkości oddziałem grupy Lodestone pod względem ilości pracowników. Zatrudnia 73 pracowników, z czego 95% to konsultanci specjalizujący się w różnych obszarach systemu SAP, jak również technologiach pokrewnych. Od początku istnienia Lodestone Polska zorientowane jest na konsekwentne budowanie zespołu pracowników, dlatego prowadzimy permanentną rekrutację na polskim rynku. Poszukujemy nie tylko doświadczonych specjalistów SAP, lecz także osób, które chciałyby rozpocząć karierę w konsultingu SAP.

Lodestone Polska posiada głównie zagranicznych klientów na terenie całej Europy, a przychody z rynku polskiego stanowią stosunkowo niewielki procent. W skali globalnej do grona naszych klientów należą zarówno średniej wielkości firmy jak i wielkie korporacje na całym świecie, dla których projektujemy, rozwijamy i wdrażamy rozwiązania dostarczające wymiernych korzyści biznesowych zarówno na poziomie jednostek, jak i całych korporacji. Pomagamy naszym klientom zdefiniować mierzalne korzyści biznesowe, które osiągniemy razem dzięki pomocy naszych konsultantów zorientowanych na potrzeby klienta oraz pracę zespołową. Wśród naszych klientów znajdują się m.in. takie znane firmy jak: BMW, AGCO, Roche, Franke, grupa Sandoz, Allianz, Atotech i inne.

Proces rekrutacyjny

Proces rekrutacyjny w Lodestone Polska składa się z kilku etapów.

  1. Wstępna analiza i selekcja przesłanych aplikacji.
  2. Telefoniczna rozmowa wstępna z osobą z działu HR, która ma na celu przekazanie kandydatowi szczegółowych informacji nt. firmy, stanowiska, organizacji pracy, zasad wynagradzania oraz oferty socjalnej. Telefoniczna rozmowa merytoryczna
  3. Telefoniczna rozmowa merytoryczna prowadzona przez jednego z doświadczonych konsultantów Lodestone, który specjalizuje się w dziedzinie reprezentowanej przez kandydata. Podczas rozmowy szczegółowo omawiane jest dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydata.
  4. Po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji po rozmowie merytorycznej, kandydat zapraszany jest na spotkanie do siedziby firmy.
  5. Po spotkaniu kandydat otrzymuje informację o decyzji firmy co do zatrudnienia. Gdy jest ona pozytywna, otrzymuje również ofertę ze szczegółami warunków zatrudnienia.

Oferty pracy

Konsultant ABAP

Contact Us