Menu
×
Menu
Możliwość komentowania Czas – cenniejszy niż pieniądz! została wyłączona

Czas – cenniejszy niż pieniądz!

Opublikowane przez | 21 lutego 2013 | felieton, wydarzenia

„Czas, to materiał, z którego zrobione jest życie”
Benjamin Franklin

Wszyscy mamy dokładnie tyle samo czasu w ciągu doby: 24 godziny – 1440 minut – 86400 sekund. Ludzie różnią się między sobą sposobem ich spożytkowania. Na przykład stopień wykorzystania ludzkiego potencjału w gospodarce ocenia się na zaledwie 30-40%. Co zrobić, by lepiej gospodarować tym, co jest bezcenne i nieubłaganie, bezpowrotnie przemija – naszym czasem?

prospera

Kluczem jest umiejętność zarządzania samym sobą, czyli gospodarowania własnym czasem. Każdy jest w stanie nauczyć się lepiej wykorzystywać czas. Wymaga to refleksji nad dotychczasowym sposobem życia i możliwościami wprowadzania w nim korekt, sprzyjających osiąganiu przez nas sukcesów zawodowych i osobistych.

Czy nasze marzenia mogą przyjmować realny kształt i być źródłem naszej motywacji, wewnętrznej siły i satysfakcji? Oczywiście! By to osiągnąć, musimy rozpoznać nasze predyspozycje – mocne i słabe strony, nazwać nasze wartości, ustalić preferencje i priorytety, ubrać je w cele i ustalić plan naszego działania – na najbliższą godzinę, dzień, tydzień, rok, pięciolecie, na całe życie…

Ze względu na obszerność oraz lepsza prezentację artykułu resztę możesz przeczytać po pobraniu całej treści w formacie PDF lub DOC.

Do pobrania pliku wymagana jest rejestracja na portalu.

Zachęcamy do lektury: KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ PEŁNĄ TREŚĆ ARTYKUŁU (format PDF)

O autorze

Renata Kaczyńska-Maciejowska
Autorka jest psychologiem i pedagogiem, doradcą zawodowym, coachem i konsultantem ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Pełni funkcję dyrektora zarządzającego firmy PROSPERA Consulting.
Kontakt: [email protected]

Contact Us