Menu
×
Menu
Możliwość komentowania Czy testowanie jest nam do życia niezbędnie potrzebne? została wyłączona

Czy testowanie jest nam do życia niezbędnie potrzebne?

Opublikowane przez | 14 czerwca 2012 | felieton

Testowanie jest częścią procesu tworzenia oprogramowania. Dostarcza informacji o tym, co nie działa w oprogramowaniu nim trafi ono do klienta.  Tester sprawdza, prowokuje awarie…., szuka gdzie może czaić się błąd. Analizuje wymagania użytkownika, przygotowuje plany i scenariusze testów – które potem realizuje. Może wspomagać analizę źródeł usterek, proponować rozwiązania…. Może też zajmować się automatyzacją testów.
Współpracuje jednocześnie z klientem, projektantem aplikacji, programistą i helpdesk’iem. Praca niezwykle wciągająca i dająca masę satysfakcji.  Testerowi przede wszystkim konieczna jest umiejętność analitycznego myślenia, dociekliwość i dokładność, umiejętność skupiania się na szczegółach.

Wiedza z zakresu programowania może być pomocna. Trzeba krytycznie patrzeć na testowany system, drążyć zagadnienia oczywiste z punktu widzenia programistów. Tester musi rozumieć i wymagania klienta i – do pewnego stopnia – jak system jest zbudowany. Tester to też ktoś w rodzaju posłańca złych wiadomości. Trzeba umieć komunikować znalezione usterki w sposób konkretny i neutralny, pomagający ustalić przyczynę.

Hanna Kasprzyk

Jeżeli masz problem z poprawnym odczytaniem tej wiadomość kliknij w ten link

Contact Us