Menu
×
Menu
Możliwość komentowania PRACA W ZESPOLE. WIEŻA BABEL – JAK DOGADAĆ SIĘ W PROJEKCIE? została wyłączona

PRACA W ZESPOLE. WIEŻA BABEL – JAK DOGADAĆ SIĘ W PROJEKCIE?

Opublikowane przez | 28 listopada 2012 | felieton, wydarzenia

PRACA W ZESPOLE. WIEŻA BABEL – JAK DOGADAĆ SIĘ W PROJEKCIE?
Autor: Karolina Zmitrowicz

Programiści, analitycy, testerzy, architekci – zespół projektowy to ludzie o różnej specjalizacji, osobowościach, charakterach, którzy w założeniu mają jeden cel – realizację projektu informatycznego. Artykuł przedstawia charakterystykę osób zaangażowanych projekt oraz podstawowe sposoby budowania pozytywnych relacji i zasad współpracy w zespole.

Dowiesz się: Jakie są typy ludzi wchodzących w skład zespołu; O co powinieneś zadbać PM, ustalając zasady współpracy.

Projekt informatyczny to przedsięwzięcie angażujące wielu ludzi skupionych w zespole projektowym. Ludzi o różnej wiedzy, kompetencjach i doświadczeniu – a z drugiej strony o różnych osobowościach, charakterach i podejściu do pracy. Odpowiedni dobór ludzi do zespołu jest jedną z kluczowych czynności w planowaniu projektu – niedobrany zespół może zniszczyć każde przedsięwzięcie, nawet to, o którym można mówić, że z góry skazane na sukces.

Niniejszy artykuł jest nieco żartobliwym i subiektywnym przeglądem typów ludzi występujących w projekcie IT – na przykładzie czterech podstawowych ról (funkcji) powtarzających się zwykle we wszystkich zespołach projektowych. W dalszej części artykułu charakterystyka zostanie uzupełniona propozycjami metod doboru personelu do projektu i takiej organizacji ludzi, by wydobyć ich zalety, a ukryć wady.

Zespół projektowy.

Projekt wraz ze swoim – często bardzo licznym zespołem przypomina Wieżę Babel: grupa ludzi mówiąca różnymi językami, przed którą postawiono wspólny cel, musi w jakiś sposób się dogadać. Od tego, czy znajdą wspólny język zależy, czy uda się stworzyć zgrany zespół, potrafiący wykorzystać wspólny potencjał i osiągnąć cel – czyli zrealizować projekt. Dlaczego twierdzę, że członkowie zespołu mówią różnymi językami? (…) czytaj dalej:

http://sqam.org/magazine/1819-praca-w-zespole-wieza-babel-jak-dogadac-sie-w-projekcie

Contact Us