Menu
×
Menu

Tester Oprogramowania – WTP sierpień 2014

PREZENTACJE PARTNERÓW | ARTYKUŁ | BONUS | WYDARZENIA

PREZENTACJE PARTNERÓW

Nokia (wcześniej: Nokia Solutions Networks) to największy na świecie specjalista w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych. Firma działa w czołówce każdej generacji technologii mobilnych, od pierwszego połączenia w sieci GSM, po pierwsze połączenie w sieci LTE. Eksperci na całym świecie tworzą nowe rozwiązania, których poszukują operatorzy dla swoich sieci.

Zobacz pełną prezentację pracodawcy

OFERTY PRACY

Software Tester
Integration & Verification Engineer
Hardware Integration Test Engineer

PREZENTACJE PARTNERÓW | ARTYKUŁ | BONUS | WYDARZENIA

MATERIAŁY DODATKOWE

Wprowadzenie do HiVAT High Volume Automated Testing
Autor: Jacek Okrojek

Chciałbym przedstawić czytelnikom ideę High Volume Automated Testing (HiVAT) i kilka prostych jej przykładów. Techniki HiVAT wykorzystywane są w praktyce od dawna ale często pomijają je popularne kursy testowania oprogramowania. Mam nadzieję, że artykuł zainspiruje czytelników do wzbogacenia swoich strategii testów.

Klasyczne techniki testowania oprogramowania mają za zadanie zminimalizować liczbę przypadków testowych. Zwykle dzieje się to poprzez wybranie reprezentatywnych danych wejściowych bądź scenariuszy, dla których zachowanie aplikacji powinno być podobne. Testowana aplikacja może mieć jednak problemu z pewnym specyficznym przypadkiem. Na przykład, może popełniać błędy zaokrąglania, które są zwykle zbyt małe, aby je zwykle zauważyć ale widoczne co pewien czasu dla specyficznych danych. Podobna sytuacja może dotyczyć scenariuszy testowych. Błąd może być widoczny tylko gdy scenariusze wykonają się w odpowiedniej kolejności. Wykrycie tego rodzaju problemów często wymaga przeprowadzenia dużo większej ilości testów niż wynika to z klasycznej analizy. Pomóc w tym może HiVAT.

Robocza definicja HiVAT mówi, iż jest to rodzina technik testowania skupiająca zainteresowanie testera na potencjalnie podejrzanych wynikach testów, podczas gdy generowanie, wykonywanie i interpretowanie olbrzymiej liczby testów odbywa się w sposób programowalny. Dzięki temu możliwe jest wykonanie olbrzymiej liczby testów.

Artykuł dostępny w wydaniu HiVAT – High Volume Automated Testing magazynu Software Developer’s Journal – dostepnego do pobrania za darmo po zapisaniu do bazy SDJ

PREZENTACJE PARTNERÓW | ARTYKUŁ | BONUS | WYDARZENIA

BONUS DLA UŻYTKOWNIKÓW PORTALU

BĄDŹ SZYBKI, ZDOBĄDŹ KSIĄŻKĘ OD WYDAWNICTWA HELION

UWAGA!!! Bonus dla każdego użytkownika portalu pracait.com

Dla każdego użytkownika mamy specjalną ofertę na książki wydawnictwa Helion. Wybierz jedną lub kilka książek, przy zapłacie wybierz kod rabatowy ITRABAT a otrzymasz rabat 20% na cały zakup**. Zachęcamy!

PONADTO…
Dla pięciu pierwszych osób, które spełnią poniższe warunki książkę wydawnictwa Helion.
Warunki zdobycia nagrody:

  • Zarejestrowanie się na naszym portalu jako osoba poszukująca pracy
  • Zamieszczenie swojego CV w naszej bazie (wypełnionego CV, zawierające informacje zawodowe i dane o wykształceniu)
  • Jak najszybsze wysłanie informacji na adres mailowy: [email protected] maila z tytułem HELION – TESTER OPROGRAMOWANIA SIERPIEŃ 2014
  • Decyduje data wpłynięcia wiadomości na skrzynkę email oraz podanie wymaganych informacji w CV. Wygrywa tylko 5 pierwszych osoby, które umieszczą swoje CV po odebraniu tego newslettera (każda otrzyma jedną książkę) i które nie brały udział w dwóch poprzednich promocjach.

NAGRODY *

* w przyszłości planujemy kolejne nagrody, więc bądź aktywny cały czas
** oferta ograniczona czasowo kod działa do 31 SIERPNIA 2014 – włącznie

PREZENTACJE PARTNERÓW | ARTYKUŁ | BONUS | WYDARZENIA

KONFERENCJE / WYDARZENIA / SZKOLENIA


Jesteś związany z IT? Musisz to zobaczyć!

Szanowni Państwo,
zapraszamy na szkolenia firmy SQAM. Zakres szkoleń: testowanie oprogramowania (np. ISTQB), inżynieria wymagań (np. REQB), analiza biznesowa (np. BPMN, IQBBA), zarządzanie (np. ITIL, PRINCE, SLA), bezpieczeństwo (np. CISA, CISSP).

Zaprogramuj swoją karierę

Zapraszamy na spotkanie specjalistów branży IT.
Jeden dzień, jedno miejsce, WIELE MOŻLIWOŚCI!
20.09.2014 – Katowice, hotel Qubus, ul.Uniwersytecka 13

9. edycja konkursu na najlepsze prace dyplomowe z zakresu innowacyjnych rozwiązań internetowych

Koordynacja Targów Pracy
mail [email protected]
mail [email protected]
tel. 799 46 34 76
Targi pracy organizowane są przez portal

Contact Us