Menu
×
Menu
Możliwość komentowania „Monitorowanie oprogramowania. Lepiej zapobiegać, niż leczyć…” została wyłączona

„Monitorowanie oprogramowania. Lepiej zapobiegać, niż leczyć…”

Opublikowane przez | 28 listopada 2012 | felieton, wydarzenia

„Monitorowanie oprogramowania. Lepiej zapobiegać, niż leczyć…”
Autor: Karolina Zmitrowicz

Coraz częściej instytucje zamawiające usługi informatyczne posiadają własne departamenty IT i pragną w określonym zakresie uczestniczyć w procesie wytwarzania oprogramowania.

Niniejszy artykuł przedstawia najczęściej spotykane z punktu widzenia klienta problemy związane z taką współpracą oraz propozycje rozwiązania czy uniknięcia owych problemów.

Dowiesz się: Jak skonstruować kontrakt z dostawcą, by zagwarantować pożądaną jakość procesu wytwarzania oprogramowania.

Do lamusa odchodzą czasy, w których zamawiający oprogramowanie nie miał pojęcia o jakości procesu i produktu informatycznego i ślepo wierzył w zapewnienia deklarowane w dostawcę IT. Obecnie większość instytucjonalnych klientów posiada własne działy IT, wykwalifikowany personel i świadomość procesów towarzyszących wytwarzaniu oprogramowania. W wielu przypadkach klient wie dokładnie, czego może oczekiwać od dostawcy i w jaki sposób weryfikować produkty projektu. Pracownicy klienta mają wiedzę i doświadczenie z zakresu realizacji projektów IT, technik analizy i testowania – zdarza się, iż równie duże (a nawet większe), niż personel dostawcy oprogramowania. Jednak nie zawsze klient wie, w jaki sposób zapewnić sobie środki i możliwości wglądu w proces produkcji systemu, czy jak egzekwować swoje prawa. W następnej części artykułu czytelnik zapozna się z najczęściej spotykanymi problemami we współpracy klienta z dostawcą IT. (…) czytaj dalej:

http://sqam.org/magazine/1820-monitorowanie-oprogramowania-lepiej-zapobiegac-niz-leczyc

Contact Us