Menu
×
Menu
Możliwość komentowania Znamy globalne wyniki akcji Godzina Kodowania została wyłączona

Znamy globalne wyniki akcji Godzina Kodowania

Opublikowane przez | 16 grudnia 2014 | warsztaty, wydarzenia

Ponad 20 milionów uczniów na świecie skorzystało z zajęć kodowania podczas tegorocznej edycji „Godziny Kodowania”, przybliżając organizację Code.org i partnerów akcji do postawionego celu – dotarcia do końca 2015 r. do 100 milionów dzieci i pokazania im, że programować może każdy, niezależnie od wieku.

Hour of Code_infografika_4

W ramach polskiej odsłony Hour of Code przez pięć dni ze szkoleń online skorzystało 8 tysięcy osób. W całej Polsce odbyło się blisko 350 wydarzeń poświęconych kodowaniu, w których łącznie wzięło udział 6,5 tysiąca osób. Lekcje z programowania przeprowadziło ponad 250 nauczycieli, a z warsztatów online skierowanych do nauczycieli, skorzystało 50 osób.

Wraz z rozpoczęciem tegorocznej Godziny Kodowania Microsoft zainaugurował również globalny programu w ramach Microsoft YouthSpark – Microsoft Imagine. To inicjatywa, która będzie dostarczać uczniom i studentom narzędzia, zasoby i doświadczenie niezbędne by zacząć realizować swoje innowacyjne pomysły i przekuwać je w rzeczywistość. Bez względu na to, czy projekt dotyczy budowy gry czy aplikacji, twórcy programu Microsoft Imagine chcą zachować równowagę pomiędzy zabawą i nauką, zachęcając przy tym uczniów do rozwijania ich umiejętności z zakresu programowania.

Dodatkowym działaniem organizacji Code.org, promującym kodowanie wśród młodzieży, jest partnerstwo ze Skype. Dzięki podjętej współpracy już wkrótce uczniowie będą mogli brać udział w lekcjach kodowania za pośrednictwem komunikatora Skype.

Contact Us